Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
Chalupa U Lesa nabízí klidné ubytování ve dvou chalupách v romantické vesničce Velká Černoc už od roku 1991. Chaloupky jsou navštěvovány rodinami i páry, které zde tráví zasloužené příjemné chvilky klidu a pohody.

Obec Velká Černoc leží v lesích na okraji chráněné krajinné oblasti Džbánsko na severozápad od Rakovníka směrem na Žatec. Ideální poloha přímo vybízí k výletum po Křivoklátsku či na nedaleký zámek Krásný Dvůr s nejrozsáhlejším anglickým parkem ve střední Evropě.
 

Ubytování v soukromí, prázdninové a víkendové pobyty - Žatecko a Křivoklátsko

 
 

Kam vyrazit

Velmi hezký výlet je možno podniknout na zámek Líčkov s galerií obrazů akad. malíře Oskara Brázdy, na zámek Stekník a dále na zámek Krásný Dvůr s nejrozlehlejším anglickým parkem ve střední Evropě, sbírkou dřevin, altány a rozhlednou. Směrem od Rakovníka na jihovýchod se nachází hrad Křivoklát a dále pak Karlštejn a Koněpruské jeskyně s malebnými krápníkovými útvary.

V okolí obce je možno navázat na značené turistické trasy, které vedou po pozoruhodnostech chráněné oblasti Džbánsko, např. na zříceninu hradu Džbán či hradu Pravda, Kounovské kamenné řady a mnohé další.

K dispozici je cykloturistická mapa se zajímavými místními trasami po okolí, seřazenými dle délky a náročnosti.